O NAS

“M/Y BALTIC LADY” to Szkuner Sztakslowy o następujących parametrach : długość 28 m, szerokość 6m, zanurzenie 2.05m wyporność 69t, powierzchnia żagli 195m2. Podniesienie bandery i chrzest jednostki odbył się 1 Maja 2001 r., a Matką Chrzestną jest Anna Graszk. Pomysłodawcą, Armatorem i Kapitanem jest Ryszrd Graszk. Dokumentację kadłuba  wykonał Inż. Jerzy Urynowicz, ożaglowanie i maszty wykonał Takielarz Jarosław Bogusławski.

Jednostka została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i komforcie pasażerów. Tradycyjne ożaglowanie zapewnia możliwość oglądania załogi przy obsłudze żagli co stanowi niebywałą szansę przeżycia morskiej przygody.

Od 2000 roku  na “M/Y BALTIC LADY” organizowane są wycieczki w morze pod żaglami, rejsy czarterowe i szkoleniowe. Bierzemy udział w obchodach “Dni Morza” i innych imprezach okolicznościowych jak “Parada Tall Ships”. Na obchodach „Dni Morza” w 2002 r. “M/Y BALTIC LADY” została wyróżniona specjalnym pucharem „Grand Prix Dni Morza 2002”.

Od lat współpracujemy również z nurkami, na pokładzie “M/Y BALTIC LADY”, popłyniemy między innymi na takie wraki jak niemiecki transportowiec „Memel” zalegający na głębokości 15m.

Ze względu na epidemię w tym roku ograniczyliśmy liczbę pasażerów, aby zapewnić Państwu komfort i dystans społeczny.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na pokładzie “M/Y BALTIC LADY” !

Nasz Kapitan Ryszrd Graszk
Podziwiaj zachód słońca na morzu